DIPLOMATIK AKADEMIYADA O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI TASHQI ISHLAR VAZIRLIGI XODIMLARI UCHUN TASHKILLASHTIRILGAN QISQA MUDDATLI KURS OZ YAKUNIGA YETDI
2024-yil 5-dekabrdan 18-dekabrgacha JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyada O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari uchun qisqa muddatli “O‘zbekistonning yangilangan tashqi siyosati, zamonaviy diplomatiyada “Yumshoq kuch”” mavzudagi malaka oshirish va qayta tayyorlash kursi tashkil etildi.
2024-yil 18-dekabr kuni o‘qish jarayonini muvoffaqiyatli tugatgan barcha tinglovchilariga O‘zbekiston Respublikasi TIV JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyaning qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

В ДИПЛОМАТИЧЕСКОЙ АКАДЕМИИ ЗАВЕРШЁН КРАТКОСРОЧНЫЙ КУРС, ОРГАНИЗОВАННЫЙ ДЛЯ СОТРУДНИКОВ МИНИСТЕРСТВА ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
С 5 по 18 декабря 2024 года в Дипломатической академии при УМЭД для сотрудников Министерства иностранных дел Республики Узбекистан был организован краткосрочный курс повышения квалификации и переподготовки на тему: "Обновлённая внешняя политика Республики Узбекистана, “Мягкая сила” в современной дипломатии".
18 декабря 2024 года слушателям, успешно завершившим обучение, были вручены сертификаты об окончании краткосрочных курсов Дипломатической академии при УМЭД МИД Республики Узбекистан.