DIPLOMATIK AKADEMIYADA O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI TASHQI ISHLAR VAZIRLIGI XODIMLARI UCHUN TASHKILLASHTIRILGAN QISQA MUDDATLI KURS OZ YAKUNIGA YETDI
2024-yil 5-dekabrdan 18-dekabrgacha JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyada O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari uchun qisqa muddatli “O‘zbekistonning yangilangan tashqi siyosati, zamonaviy diplomatiyada “Yumshoq kuch”” mavzudagi malaka oshirish va qayta tayyorlash kursi tashkil etildi.
2024-yil 18-dekabr kuni o‘qish jarayonini muvoffaqiyatli tugatgan barcha tinglovchilariga O‘zbekiston Respublikasi TIV JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyaning qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

AT THE DIPLOMATIC ACADEMY A SHORT-TERM COURSE ORGANIZED FOR EMPLOYEES OF THE MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN FINISHED
From December 5 to December 18, 2024, at the Diplomatic academy at the UWED for employees of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan was organized a short-term advanced training and retraining course on the theme: “Updated foreign policy of Republic of Uzbekistan, “Soft power” in modern diplomacy”.
On December 18, 2024, all attendees, who successfully completed the course were awarded certificates of completion of short-term courses of the Diplomatic Academy at the UWED, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.