2025/2026 oʻquv yilidan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) huzuridagi Diplomatik akademiya Hindistonning nufuzli oliy taʼlim muassasalaridan biri “MERI Group of Institutions” bilan hamkorlikda “Menejment” mutaxassisligi boʻyicha bir yillik magistratura yoʻnalishini ochmoqda.
“MERI Group of Institutions” Hindistondagi nufuzli xususiy universitetlaridan biridir. Uning ekspert guruhi tarkibiga taniqli hind davlat arboblari va diplomatlari kiradi. Taʼlim yoʻnalishlari – iqtisodiyot, biznes boshqaruvi, menejment, xalqaro savdo, jurnalistika va axborot texnologiyalari. Uning oʻquv rejalari va dasturlari Buyuk Britaniya taʼlim standartlari asosida ishlab chiqilgan. “MERI Group of Institutions” AQSH, Kanada, Buyuk Britaniya, Yaponiya va Xitoyning yetakchi universitetlari bilan hamkorlik olib boradi.
Shundan kelib chiqib, JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyada ochilayotgan “Menejment” magistratura yoʻnalishi oʻquv rejasi va fan dasturlari xalqaro standartlar asosida “MERI Group of Institutions” mutaxassislari tomonidan tayyorlandi. Dars mashgʻulotlari ingliz tilida olib boriladi va ularning 50 foizi xorijiy professor-oʻqituvchilar, menejment va biznes sohasidagi malakali ekspertlar tomonidan beriladi.
Magistraturada oʻqish davomida talabalar iqtisodiyot, marketing, xalqaro biznes boshqaruvi, strategik boshqaruv, moliya kabi tor mutaxassisliklarga tegishli fanlarni tanlov asosida oʻqish imkoniyatiga ega boʻladilar. Shu bilan birga darslarni oʻzlashtirishi yuqori boʻlgan talabalar 2026-yil bahorida akademik almashuv dasturi boʻyicha Dehli shahriga “MERI Group of Institutions” universitetiga yuboriladi. Ushbu tashrif davomida talabalar taʼlim olish bilan birga Hindistonning yirik kompaniyalari faoliyati bilan bevosita tanishish imkoniyatiga ega boʻladilar.

The Diplomatic Academy announces admission to the master's program!
Starting from the 2025/2026 academic year, the Diplomatic Academy at the University of World Economy and Diplomacy (UWED) is opening a one-year master's degree program in Management in collaboration with one of the prestigious higher education institutions in India, the MERI Group of Institutions.
“MERI Group of Institutions” is one of the prestigious private universities in India. Its expert group includes prominent Indian statesmen and diplomats. The areas of study are economics, business administration, management, international trade, journalism and information technology. Its curricula and programs are developed based on British educational standards. “MERI Group of Institutions” cooperates with leading universities in the USA, Canada, Great Britain, Japan and China.
Accordingly, the curriculum and subject programs of the master's degree program “Management” opened at the UWED were prepared by specialists of the MERI Group of Institutions based on international standards. Classes are conducted in English, and 50% of them are taught by foreign professors, qualified experts in the field of management and business.
During the master's degree, students will have the opportunity to study subjects related to narrow specialties such as economics, marketing, international business management, strategic management, finance on an elective basis. At the same time, students with high mastery of the courses will be sent to the university of the "MERI Group of Institutions" in Delhi in the spring of 2026 under the academic exchange program. During this visit, students will have the opportunity to get acquainted with the activities of large Indian companies along with their education.
Graduates of the master's degree are awarded a state diploma and an internationally recognized special certificate of the "MERI Group of Institutions".