Xindistonning “The Pioneer” gazetasida Diplomatik akademiya va MERI Group of Institutions o‘rtasida hamkorlik to'g'risidagi Memorandum imzolangani ma’lumot berdi
2025 yil 23 aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori Sodiq Safoev hamda Hindistonning "MERI Group of Institutions" ta’lim muassasalari delegasiyasi vise-prezident, professor Lalit Aggarval rahbarligida o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv doirasida hamkorlik to‘g‘risidagi Memorandum va shartnoma imzolandi hamda yangi o‘quv yili uchun o‘quv rejasi tasdiqlandi. Ushbu kelishuv haqida Xindistonning “The Pioneer” gazetasida maqola nashr etilgan.

Индийская газета «The Pioneer» сообщила о подписании Меморандума о сотрудничестве между Дипломатической академией и MERI Group of Institutions
23 апреля 2025 года в УМЭД состоялась встреча между первым заместителем Председателя Сената Олий Мажлиса, ректором Университета мировой экономики и дипломатии Садыком Сафаевым и делегацией индийской образовательной группы «MERI Group of Institutions» во главе с вице-президентом профессором Лалитом Аггарвалом.
В рамках встречи был подписан Меморандум и Соглашение о сотрудничестве, утверждён учебный план на предстоящий учебный год. Статья об этом соглашении была опубликована в индийской газете «The Pioneer».