Xindistonning “The Pioneer” gazetasida Diplomatik akademiya va MERI Group of Institutions o‘rtasida hamkorlik to'g'risidagi Memorandum imzolangani ma’lumot berdi
2025 yil 23 aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori Sodiq Safoev hamda Hindistonning "MERI Group of Institutions" ta’lim muassasalari delegasiyasi vise-prezident, professor Lalit Aggarval rahbarligida o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv doirasida hamkorlik to‘g‘risidagi Memorandum va shartnoma imzolandi hamda yangi o‘quv yili uchun o‘quv rejasi tasdiqlandi. Ushbu kelishuv haqida Xindistonning “The Pioneer” gazetasida maqola nashr etilgan.

The Indian newspaper “The Pioneer” reported that a Memorandum of Understanding was signed between the Diplomatic Academy and the MERI Group of Institutions
On April 23, 2025, the University of World Economy and Diplomacy (UWED) hosted a meeting between Sodyq Safaev, First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis and Rector of UWED, and a delegation from the Indian educational organization “MERI Group of Institutions,” headed by Vice President, Professor Lalit Aggarwal.
During the meeting, a Memorandum and an Agreement of Cooperation were signed, and the academic curriculum for the upcoming academic year was approved. An article about this agreement was published in the Indian newspaper “The Pioneer”.