2026-yil 19-21-yanvar kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti huzuridagi Diplomatik akademiyada Hindiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi hamkorligida kiberxavfsizlik va sun’iy intellekt mavzusida onlayn o‘quv moduli o‘tkaziladi.
Mazkur modul doirasida sun’iy intellektning kiberxavfsizlik, raqamli diplomatiya, kiberhuquq va global tartibga solishdagi roli bo‘yicha xalqaro ekspertlar tomonidan ma’ruzalar taqdim etiladi.
Tadbir onlayn formatda bo‘lib, talabalar, tadqiqotchilar va soha mutaxassislari uchun mo‘ljallangan.

19–21 января 2026 года при Дипломатической академии Университета мировой экономики и дипломатии совместно с Министерством иностранных дел Республики Индия состоится онлайн-учебный модуль, посвящённый вопросам кибербезопасности и искусственного интеллекта.
В рамках данного модуля международные эксперты представят лекции о роли искусственного интеллекта в кибербезопасности, цифровой дипломатии, киберправе и глобальном регулировании.
Мероприятие пройдет в онлайн-формате и предназначено для студентов, исследователей и специалистов соответствующих областей.