O‘zbekiston va Rossiya tashqi ishlar vazirlari mamlakatlar bir-birining ichki ishlariga aralashmaslik muhimligini ta’kidladilar
Nyu-Yorkda BMT Bosh Assambleyasining 79-sessiyasi doirasida Baxtiyor Saidov va Sergey Lavrov o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki davlat tashqi ishlar vazirlari strategik sheriklikning dolzarb masalalarini, shuningdek, bo‘lajak oliy va oliy darajadagi tadbirlarga tayyorgarlik ko‘rishni muhokama qildilar.
Qayd etilishicha, ikki tomonlama hamkorlik kun tartibi keng ko‘lamliligicha qolmoqda va barcha sohalarni qamrab oladi.
“Oʻzaro ishonchni mustahkamlash maqsadida davlatlar bir-birining ichki ishlariga aralashmaslik tamoyiliga amal qilish muhimligi qayd etildi. Biz ittifoqchilik ruhidagi doimiy muloqotimizni davom ettirishga kelishib oldik" – dedi B.Saidov.

Главы МИД Узбекистана и России подчеркнули важность невмешательства стран во внутренние дела друг друга
На полях 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН в Нью-Йорке состоялась встреча Бахтиёра Саидова и Сергея Лаврова.
В ходе встречи министры иностранных дел двух стран обсудили актуальные темы стратегического партнерства, а также подготовку к предстоящим мероприятиям высшего и высокого уровней.
Отмечается, что повестка двустороннего сотрудничества остается обширной и охватывает все направления.
«Обозначена важность приверженности принципу невмешательства стран во внутренние дела друг друга для укрепления взаимного доверия. Мы договорились продолжать наш постоянный диалог в духе союзничества», — подчеркнул Б. Саидов.