Oliy darajadagi muzokaralar yakunida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qirgʻiz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov Ittifoqchilik munosabatlari toʻgʻrisidagi shartnomani imzoladilar.
Shuningdek, davlat rahbarlari huzurida ikki tomonlama hujjatlarni almashish marosimi boʻldi. Shu jumladan:
– Oʻzbekiston – Qirgʻiziston davlat chegarasining uchastkalari toʻgʻrisida shartnoma;
– “Chashma” bulogʻidan birgalikda foydalanish toʻgʻrisida bitim;
– Davlat ijtimoiy sugʻurtasi va pensiya taʼminoti toʻgʻrisida bitim;
– Oliy taʼlim sohasidagi kreditlarni oʻzaro tan olish toʻgʻrisida bitim;
– Davlat chegarasi orqali oʻtkazish punktlari toʻgʻrisidagi hukumatlararo bitimga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida bayonnoma;
– Fuqarolarning oʻzaro kelib-ketishlari toʻgʻrisidagi hukumatlararo bitimga bayonnoma;
– Qirgʻiz Respublikasining Issiqkoʻl viloyati hududida joylashgan kurort-rekreatsiya xoʻjaligi obyektlari toʻgʻrisidagi bitimga bayonnoma;
– 2026-2027-yillarga moʻljallangan madaniyat sohasidagi tadbirlar rejasi;
– 2026-2027-yillarga moʻljallangan turizm sohasidagi qoʻshma harakatlar rejasi;
– Qirgʻiz Respublikasi Issiqkoʻl viloyati Ton tumanida joylashgan “Boʻston” pansionati toʻgʻrisida shartnoma;

Following the high-level talks, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and President of the Kyrgyz Republic Sadyr Japarov signed the Treaty on Allied Relations.
A ceremony for the exchange of bilateral documents was also held in the presence of the heads of state, including:
- Treaty on sections of the Uzbek-Kyrgyz state border;
- Agreement on the joint use of the Chashma spring;
- Agreement on state social insurance and pension provision;
- Agreement on mutual recognition of credits in higher education;
- Protocol on introducing amendments and additions to the intergovernmental Agreement on checkpoints across the state border;
- Protocol to the intergovernmental Agreement on mutual travel of citizens;
- Protocol to the Agreement on resort and recreational facilities located in the Issyk-Kul region of the Kyrgyz Republic;
- Action Plan in the cultural sphere for 2026–2027
- Joint Action Plan in the tourism sector for 2026–2027;
- Treaty on the "Buston" boarding house in the Ton district of the Issyk-Kul region of the Kyrgyz Republic;