DIPLOMATIK AKADEMIYADA O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI TASHQI ISHLAR VAZIRLIGI XODIMLARI UCHUN TASHKILLASHTIRILGAN QISQA MUDDATLI KURS YAKUNIGA YETDI
2024-yil 16-sentabrdan 28-sentabrgacha JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyada O’zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari uchun qisqa muddatli "O'zbekiston Respublikasining yangilangan tashqi siyosatining konseptual asoslari, zamonaviy diplomatiyada “Yumshoq kuch”, diplomatik protokol va etiket" mavzudagi malaka oshirish va qayta tayyorlash kursi tashkil etildi.
2024-yil 28-sentabr kuni o‘qish jarayonini muvoffaqiyatli tugatgan barcha tinglovchilariga O'zbekiston Respublikasi TIV JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyaning qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to'g'risidagi sertifikatlar topshirildi.

AT THE DIPLOMATIC ACADEMY A SHORT-TERM COURSE ORGANIZED FOR EMPLOYEES OF THE MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN COMPLETED
From September 16 to September 28, 2024, at the Diplomatic academy at the UWED for employees of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan was organized a short-term advanced training and retraining course on the theme: “Conceptual basics of updated foreign policy of Republic of Uzbekistan, “Soft power” in modern diplomacy, diplomatic protocol and etiquette”.
On September 28, 2024, all attendees, who successfully completed the course were awarded certificates of completion of short-term courses of the Diplomatic Academy at the UWED, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.