DIPLOMATIK AKADEMIYADA O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI TASHQI ISHLAR VAZIRLIGI XODIMLARI UCHUN TASHKILLASHTIRILGAN QISQA MUDDATLI KURS YAKUNIGA YETDI
2024-yil 16-sentabrdan 28-sentabrgacha JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyada O’zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari uchun qisqa muddatli "O'zbekiston Respublikasining yangilangan tashqi siyosatining konseptual asoslari, zamonaviy diplomatiyada “Yumshoq kuch”, diplomatik protokol va etiket" mavzudagi malaka oshirish va qayta tayyorlash kursi tashkil etildi.
2024-yil 28-sentabr kuni o‘qish jarayonini muvoffaqiyatli tugatgan barcha tinglovchilariga O'zbekiston Respublikasi TIV JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyaning qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to'g'risidagi sertifikatlar topshirildi.

В ДИПЛОМАТИЧЕСКОЙ АКАДЕМИИ БЫЛ ЗАВЕРШЁН КРАТКОСРОЧНЫЙ КУРС, ОРГАНИЗОВАННЫЙ ДЛЯ СОТРУДНИКОВ МИНИСТЕРСТВА ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
С 16 по 28 сентября 2024 года в Дипломатической академии при УМЭД для сотрудников Министерства иностранных дел Республики Узбекистан был организован краткосрочный курс повышения квалификации и переподготовки на тему: "Концептуальные основы обновленной внешней политики Республики Узбекистана, “Мягкая сила” в современной дипломатии, дипломатический протокол и этикет".
28 сентября 2024 года слушателям, успешно завершившим обучение, были вручены сертификаты об окончании краткосрочных курсов Дипломатической академии при УМЭД МИД Республики Узбекистан.