Diplomatik akademiyada JIDU professor-o'qituvchilari uchun qayta tayyorlash va malaka oshirish kursi yakunlandi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini tizimli isloh qilish chora-tadbirlari to' g 'risida" 2022-yil  23 iyuldagi 330-son qaroriga hamda O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Oliy o' quv yurtlari rahbar va pedagog kadrlarining malakasini oshirish tizimini yanada takomillashtirish bo 'yicha qo' shimcha chora-tadbirlar to ' g 'risida"2019-yil 23-sentabrdagi 797-son qaroriga muvofiq – JIDU huzuridagi Diplomatik akademiya tomonidan o' zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirligi professor-o ' qituvchilari tarkibi uchun 2023-yil 25-dekabrdan 2024-yil 20-yanvargacha qayta tayyorlash va malaka oshirish kursi tashkil etildi.
Kurs to'rtta yo'nalishni qamrab oldi: "Xalqaro munosabatlar", "Siyosatshunoslik", "Xalqaro huquq " va "Xalqaro iqtisodiyot". Ushbu kursda 20 nafar umed professor-o'qituvchilari ishtirok etdi.
Joriy yilning 22 yanvar kuni qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari bitiruvchilarining yakuniy ishlari himoya qilindi va attestatsiyadan o'tkazildi. 31 yanvar kuni tinglovchilarga yuqorida ko'rsatilgan kursni tugatganligi to'g'risida sertifikatlar topshirildi.

The retrainning and advanced training course for professors and teachers of UWED has completed at the Diplomatic academy
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. 330 dated July 23, 2022  “On measures for systemic reform of the University of World Economy and Diplomacy” and Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 797 dated September 23, 2019 “On additional measures to further improve the system of advanced training of administrative and pedagogical staff of higher educational institutions” from December 25, 2023 to January 20, 2024, a retraining and advanced training course was organized for the teaching staff of the University of World Economy and Diplomacy Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The course covered four areas: ”International Relations", ”Political Science”, " International Law" and "International Economics". 20 professors and teachers of the UWED took part in this course.
On January 22 of this year, the defense of final works and certification of graduates of retraining and advanced training courses took place at the Diplomatic academy. On January 31, participants were awarded certificates of completion of the above-mentioned course.