Diplomatik akademiyada JIDU professor-o'qituvchilari uchun qayta tayyorlash va malaka oshirish kursi yakunlandi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini tizimli isloh qilish chora-tadbirlari to' g 'risida" 2022-yil  23 iyuldagi 330-son qaroriga hamda O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Oliy o' quv yurtlari rahbar va pedagog kadrlarining malakasini oshirish tizimini yanada takomillashtirish bo 'yicha qo' shimcha chora-tadbirlar to ' g 'risida"2019-yil 23-sentabrdagi 797-son qaroriga muvofiq – JIDU huzuridagi Diplomatik akademiya tomonidan o' zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirligi professor-o ' qituvchilari tarkibi uchun 2023-yil 25-dekabrdan 2024-yil 20-yanvargacha qayta tayyorlash va malaka oshirish kursi tashkil etildi.
Kurs to'rtta yo'nalishni qamrab oldi: "Xalqaro munosabatlar", "Siyosatshunoslik", "Xalqaro huquq " va "Xalqaro iqtisodiyot". Ushbu kursda 20 nafar umed professor-o'qituvchilari ishtirok etdi.
Joriy yilning 22 yanvar kuni qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari bitiruvchilarining yakuniy ishlari himoya qilindi va attestatsiyadan o'tkazildi. 31 yanvar kuni tinglovchilarga yuqorida ko'rsatilgan kursni tugatganligi to'g'risida sertifikatlar topshirildi.

В Дипломатической академии завершен курс переподготовки и повышения квалификации для профессоров и преподователей УМЭД
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 23 июля 2022 года № 330 “O мерах по системному реформированию деятельности Университета мировой экономики и дипломатии” и постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23 сентября 2019 года № 797 “О дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию системы повышения квалификации руководящих и педагогических кадров высших учебных заведений” - Дипломатической академией при УМЭД для профессорско-преподавательского состава УМЭД с 25 декабря 2023 года по 20 января 2024 года был организован курс переподготовки и повышения квалификации.
Курс охватывал четыре направления: ”Международные отношения“ ,” Политология“,” Международное право " и "Международная экономика". В этом курсе повышения квалификации приняли участие 20 профессоров и преподавателей УМЭД.
22 января текущего года состоялась защита итоговых работ и аттестация выпускников курсов переподготовки и повышения квалификации. 31 января слушателям были вручены сертификаты об окончании выше указанного курса.