Diplomatiya akademiyasida Oʻmon Sultonligi Tashqi ishlar vazirligining Fors koʻrfazi va Markaziy Osiyo mamlakatlari boʻyicha departamenti rahbari hamda Oʻmonning Oʻzbekistondagi diplomatik missiyasi rahbari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
2025-yil 11-aprel Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti huzuridagi Diplomatiya akademiyasida Oʻmon Sultonligi Tashqi ishlar vazirligining Fors koʻrfazi davlatlari va Markaziy Osiyo mamlakatlari boʻyicha departamenti rahbari Shayx Ahmad bin Hashel Maskariy bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Uchrashuvda Oʻmonning Oʻzbekistondagi elchixonasi rahbari Al Sayyida Vafo Jabr Nasser Albusaidiy ham ishtirok etdi.
Suhbat davomida yosh diplomatlarni tayyorlash sohasidagi hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Shayx Ahmad bin Hashel Maskariy ikki davlat oʻrtasidagi yuqori ishonch darajasi va tarixiy yaqinlikni taʼkidlab oʻtdi hamda Oʻmon tashqi siyosati va Fors koʻrfazi davlatlarining siyosati mavzusida maʼruza oʻqish istagini bildirdi.
Uchrashuv konstruktiv ruhda oʻtdi va ikki tomonlama hamkorlikni mustahkamlash borasidagi oʻzaro qiziqishni tasdiqladi.

A meeting was held at the Diplomatic Academy with the Head of the Department for Gulf States and Central Asia of the Ministry of Foreign Affairs of the Sultanate of Oman and the Head of Oman’s diplomatic mission in Uzbekistan
On April 11, 2025, a meeting was held at the Diplomatic Academy at the University of World Economy and Diplomacy (UWED) with Sheikh Ahmed bin Hashel Al-Maskari, Head of the Department for Gulf States and Central Asia at the Ministry of Foreign Affairs of the Sultanate of Oman. The Ambassador of Oman to Uzbekistan, Al-Sayyida Wafa Jabr Nasser Al-Busaidi, also took part in the meeting.
During the discussion, the parties addressed cooperation in the training of young diplomats.
Sheikh Ahmed bin Hashel Al-Maskari emphasized the high level of trust and historical closeness between the two countries and expressed his wish to deliver lectures on the foreign policy of Oman and the policies of the Gulf States.
The meeting was held in a constructive spirit and confirmed mutual interest in further strengthening bilateral cooperation.